Na co všechno se vztahují příspěvky?

Příspěvek na péči 2012

Příspěvky na péči o nemohoucí či jinak postižené lidi, dostaly od prvního ledna roku 2012 nové rysy.

Je to celé dílem nové reformy sociálního zákona, která opravdu mnoho věcí upravila. Změny od 1.1.2012 jsou následující dochází ke zvýšení příspěvku na péči pro osoby od 1 do 18 let ve II. stupni závislosti z 5 000 Kč na 6 000 Kč, děti se zdravotním postižením jsou zajištěny jednotným způsobem, tj. tak, aby po dovršení 1 roku věku byly zabezpečeny vždy jedním dávkovým transferem, a to buď rodičovským příspěvkem nebo příspěvkem na péči, posouzené děti starší 3 let přejdou do příspěvku na péči automaticky, zavedení institutu tzv. asistenta sociální péče.

Nově si příjemci příspěvku na péči (rodič nezaopatřeného dítěte nebo nezaopatřené dítě) mohou žádat o jeho zvýšení, a to až o 2 000 Kč za předpokladu, že jejich příjmy a příjmy osob s nimi společně posuzovaných nedosahují částky dvojnásobku životního minima rodiny.

Zákon samozřejmě upravuje také celou další řadu věcí. Nutné je však podotknout, že  je jich mnoho, proto je neuvedeme. Najdete je však v plném znění na stránkách Ministerstva sociálních věcí. Vhodná jsou také diskusní fóra, kde se dovíte mnoho nového.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Příspěvky na péči a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.

Potřebujete si přivydělat z domu? Podívejte se na přehledné práce z pohodlí domova - http://pracenadom.cz/. Vhodná práce třeba pro maminky na MD nebo pro starší občany.